Jaký typ tréninku se pro tebe hodí?


Pokud nevíš, jaký typ tréninku tě nejen přiblíží k vysněnému cíli, ale bude tě zároveň dostatečně motivovat, aby se výsledky vůbec dostavily, nevěš hlavu. S tímto problémem se potýkají i ti nejlepší sportovci.

Klíčem je najít to, co tě opravdu bude bavit tak, aby tvůj trénink mohl být konzistentní. Ať už ti bude vyhovovat jiný druh cvičení každý týden nebo jen hodinový běh denně, najdi něco, co je pro tebe reálné a snadno dostupné, ať se před tréninkem nemáš na co vymlouvat.

Sepsali jsme pro tebe několik typů tréninků, které by ti mohly vyhovovat.

Pokud tě trénink rychle začne nudit – kombinuj!

Pokud se ti zvedá žaludek jen při pomyšlení na to, že se přiblížíš k elipticalu, možná potřebuješ trochu ve svém tréninku trochu rozmanitosti. Zkus přes týden kombinovat různé typy cvičení – nejen že tě to bude více bavit, ale zároveň posílíš různé části svého těla. Stanov si volnější plán, třeba kardio každou středu, silový trénink zase v neděli. Kombinace různých tréninků je nejen zábava, ale zároveň ti nedovolí spadnout do nudného stereotypu.

Pokud tě motivují cíle – trénuj na 5 kilometrů, 10 kilometrů nebo víc!

Máš v hlavě myšlenku na něco, co je mimo tvůj dosah? Pak se té myšlenky chyť a jdi za ní. Samozřejmě v případě, že je reálná. Pokud ti běh doposud nic neříkal, 10 kilometrů by na tebe ze začátku mohlo být příliš. Už jen to, že se budeš muset zaregistrovat na nějakou událost – navíc třeba zaplatit startovné – udrží tvou motivaci dosáhnout daného cíle.

Vymysli si tréninkový plán, který odpovídá tvému sportovnímu levelu a životnímu stylu. Před samotnou sportovní akcí si dej aspoň 12 týdnů na přípravu, zaznamenej si do kalendáře jednotlivé tréninky. A když protneš cílovou pásku? Oslav svůj výkon a pak miř na ještě vyšší cíle.

Pokud nemáš čas zajít do fitka – zatrénuj si doma!

Investuj do základního sportovního náčiní – cvičební podložky, medicinbalu, kettlebellu a lehčích činek. Pak už jen stačí vyčlenit si 30 minut každý den a pořádně se zapotit. Vše si sleduj pomocí aplikace v mobilu a věř, že motivace neustále se zlepšovat tě neopustí.

Pokud jsi super společenský typ – najdi si partu!

Staň se členem místního běžeckého klubu, cyklo studia, plaveckého týmu nebo navštiv lekce CrossFitu. Ponořit se do týmového prostředí je mnohem větší zábava, než cvičit o samotě, a zároveň tě to donutí neflákat se a dorazit na trénink. Navíc pokud jde při tréninku opravdu do tuhého, jednoduše zatneš zuby, protože v tom jste všichni spolu. Svůj skvělý výkon pak můžete navíc oslavit vynikajícím brunchem v bistru naproti.

Pokud trpíš stresem – vyvolej svůj vnitřní zen!

Logicky se nabízí jóga a pilates, které tě donutí zpomalit, soustředit se na dýchání a sladit svou mysl a tělo. Také jiná cvičení ti ale můžou zajistit potřebný vnitřní klid s mnohem lepším kardio výsledkem. Zkus plavání na více kol nebo se vydej na pěší túru na své oblíbené místo. Ať už se rozhodneš pro cokoli, nikdy nevynechej svůj trénink. Jen pět minut aerobního cvičení denně může podpořit zlepšení úzkostlivých stavů.

+ Žádné komentáře

Přidat vlastní komentář