Zlepši svou koordinaci a vytrvalost se švihadlem


V tělocviku pro tebe bylo švihadlo jako za trest a teď tě ani nenapadne se k němu třeba jen přiblížit? V tom případě se okrádáš o skvělého kardio parťáka, který ti nejen dokáže oživit stereotypní trénink, ale taky posunout tvou kondičku a koordinaci těla na další level.

Skákání pře švihadlo ale není jen obyčejné kardio. Rozvíjí všechny základní pohybové schopnosti, sílu, obratnost, rychlost a vytrvalost. Při málokterém cvičení spálíš tolik kalorií, jako právě se švihadlem. Další nesporná výhoda? Dynamické posílení svalstva na celých nohách. Ušetřena nezůstanou stehna, lýtka ani hýždě.

Začni jednoduchými skoky

Nic se nemá přehánět, a tak i při několika prvních setkáních se švihadlem začni zlehka. Správnou techniku získáš jen neustálým procvičováním základního skákání. Nohy drž u sebe a odrážej se pouze ze špiček chodidel, při dopadu na zem mírně pokrč kolena. Dej si pozor na paty, ty na zem nikdy nedopadají.

Zkus i složitější cviky:

  • Nohy měj rozkročené na šířku ramen a při přeskocích střídej polohy noh od sebe a u sebe.
  • Levou nohu dej mírně dopředu, pravou zase dozadu. Při přeskocích jejich pozice střídej.
  • Zkombinuj dva předchozí cviky a skákej do kříže.
  • Cvik nohy k sobě – od sebe můžeš zkusit skákat také šikmo.
  • Střídavě přeskakuj pouze na jedné noze.
  • Se švihadlem funguje i klasické zakopávání nebo předkopávání.
  • Troufneš si na dřepy?

Od ultratenkého po kožené švihadlo

Na kus provázku s dřevěnými konci zapomeň. Dnes už je švihadlo úplně o něčem jiném. Ať už jsi začátečník nebo profesionální sportovec, univerzální švihadlo Escape Fitness Jump tě nezklame. Patří k těm lehčím švihadlům, pokud tedy potřebuješ potrénovat zejména vytrvalost, koordinaci a načasování, bude tvým ideálním parťákem.

Patříš do řad nadšenců do CrossFitu? Pak zkus švihadlo Escape Cross Training. Díky jehlovému ložisku a ultra tenkému lanu je totiž ideální pro zdokonalení základní techniky skákání a zároveň umožňuje velmi hladké rotace. Na dřepy nenajdeš lepšího společníka.

Preferuješ silovější trénink? I pro tebe máme tip. Vyzkoušej kožené švihadlo Escape, které se jako těžší lano hodí především pro speciální tréninky bojových sportů a umění. Aby se lano dobře otáčelo, musíš zapojit více síly a energie. Při rotaci tak pracuje především horní část tvého těla a zároveň roste tepová frekvence.

 

+ Žádné komentáře

Přidat vlastní komentář