Základ letního tréninku? Správný pitný režim


Hodně se toho píše o všemožných tyčinkách a pomocnících k větší síle, rychlosti nebo regeneraci po sportu. Určitě není na škodu je vyzkoušet, ale pamatuj, že nejdůležitější je při tréninku obyčejná voda.

Při běžné zátěži stačí 2-3 litry denně

Voda je život, a denně proto potřebujeme vypít 2-3 litry tekutin, pokud není extrémní vedro nebo se nevěnujeme vysilujícím aktivitám. Jinak je to ale při sportu – už cestou do posilovny pracuj na hydrataci a pozvolna popíjej 60-90 minut před samotným výkonem. Každých 15 minut pak v průběhu tréninku  vypij maximálně 250 ml – víc vody tělo nevstřebá a jenom by ses cítil nafouklý.

Co nepočítat do pitného režimu?

Nejvhodnější nápoj pro sport je opravdu obyčejná voda. Do pitného režimu se běžně nepočítá vypitá káva a čaj, protože organismus naopak odvodňují – působí diureticky. Kolik vody vypít ale samozřejmě záleží na každém z nás individuálně – na naší hmotnosti, teplotě okolního prostředí i druhu sportovní aktivity.

Mám zapojit “ionťák”?

Často si sportovci stěžují, že jim obyčejná voda prostě nechutná a neuhasí žízeň. Přidej do vody trochu cukru a citronové šťávy a rázem má voda šmrnc. Další variantou je pít při tréninku iontové isotonické nápoje.

  • Isotonický nápoj se vstřebává do těla pomalu a měl by tě hydratovat po delší dobu.
  • Hypotonický nápoj se rychle vstřebává.
  • Hypertonický nápoj se hodí pro rychlé doplnění tekutin při velmi náročném cvičení.

Isotonické nápoje doporučujeme pít v průběhu cvičení, které trvá déle než 30 minut a méně než 120 minut. Nejvíce vody spotřebujeme při aerobiku nebo spinningu. Déletrvající cvičení již vyžaduje pití, kde jsou hlavně zdroje nové energie.

TIP: Vyzkoušej SiS GO Hydro 20 Tablets – rozpustné tablety pro rychlé doplnění pitného režimu s elektrolyty a sodíkem.

Nepodceňuj vodu! Pij, trénuj a dokážeš to!

+ Žádné komentáře

Přidat vlastní komentář