Trénuješ nadoraz? Nezapomeň na regeneraci!


Pořád jedeš naplno a hecuješ se, abys dal víc kliků, víc kilometrů a zvedl těžší a těžší závaží? Motivace a tvrdá dřina je důležitá, ale nezapomínej po takovém výkonu na regeneraci. Nechceš se přece za čas úplně odpravit. Přečti si naše 3 tipy pro nejlepší doplňky stravy pro regeneraci svalů po tréninku.

1. Ideální poměr aminokyselin

Pro pravidelnou a dlouhodobě fungující regeneraci po tréninku jsou ideální doplňky BCAA  – obsahují vždy vyvážený poměr aminokyselin L-Leucin, L-Isoleucin a L-Valin, které patří mezi základní složky bílkovin, které podporují tvorbu a udržování svalů. Součástí přípravků je často i důležitá aminokyselina L-Glutamin.

Skvělou aminokyselinou pro regeneraci a budování svalů bez tuků jsou i doplňky s L-Argininem, který hraje důležitou roli v mnoha biologických procesech. Vedle svalů působí pozitivně na prokrvení všech částí těla tak, aby se lépe přenášely živiny a kyslík, a tím pomáhali k rychlejší regeneraci. Co se týče prokrvení, zlepšuje také funkci pohlavních orgánů.

2. Proteinovo-sacharidové nápoje

Pro rychlou regeneraci po závodě nebo vysilujícím výkonu jsou určeny proteinovo-sacharidové nápoje. Směs pro přípravu nápoje působí blahodárně na svaly a organismu doplní vitamíny a minerály. Přidané elektrolyty přispívají k rehydrataci organismu a k jeho „hození do pohody“.

3. Regenerace na dobrou noc

Víme, že tělo nejintenzivněji regeneruje, zatímco spíme, a doplňky stravy na noční regeneraci využívají právě tohoto fenoménu. Tzv. overnight proteiny se vyrábějí z kvalitní mléčné bílkoviny (obvykle směs syrovátkového, mléčného a vaječného proteinu), která pomalým štěpením na základě aminokyselin stimuluje růst svalové hmoty ve spánku. 30 minut před spaním užijete jednu dávku a přirozené pochody vašeho těla se s pomocí ve formě vhodného doplňku stravy postarají o zbytek.

Doplňky strav vhodné pro regeneraci po sportu najdeš na Trénuj.cz ve speciální sekci. Doplňky stravy můžeš v našem e-shopu filtrovat jednoduše podle toho, zda hledáš gainery, spalovače, přípravky s kreatinem, aminokyseliny a další doplňky pro konkrétní cíl.

Regeneruj a dostaneš se ještě dál!

+ Žádné komentáře

Přidat vlastní komentář