Svěř se chytrému elektronickému trenérovi


S elektronikou si tykáš a chceš se posunout na další level, ale nemáš čas nebo peníze na osobního trenéra? Pokud máš vůli, můžeš se zlepšovat pomocí různých fitness trackerů, které jsou novým sportovním trendem.

V čem ti pomůžou? Změří ti počet kroků, tep, spálené kalorie, vyběhnutá patra, kvalitu spánku a efektivitu tréninku. Na základě sbíraných dat ti vypočítají ideální hodnoty, kterých můžeš za den, týden nebo i delší časové pásmo dosáhnout. Jednoduše ti ukáže cestu, kterou se musíš vydat, pokud se chceš stále zlepšovat.

Sledování stále lepších výkonů, dosahování a překonávání cílů je motivací samo o sobě. Pokud žiješ na sociálních sítích, sdílením tvého nejlepšího tréninku se svými přáteli se můžete vzájemně hecovat k ještě lepšímu výkonu.

Chytrý trenér do kapsy i na ruku

Jako svého parťáka na trénink můžeš zvolit fitness náramek, hodinky, chytrý mobil se sportovní aplikací, brýle nebo čipy. Opravdu ostřílení sportovci přitom kombinují více možností – na fitness náramku můžeš při běhu aktuálně sledovat třeba tep, mobil s GPS v kapse ti pak na mapě ukáže přesnou trasu, kterou máš za sebou.

Speciální čip umístěný v botě dokáže snímat tvůj styl běhu a aplikace na základě těchto dat vyhodnotí, co by bylo dobré změnit a na co si dát větší pozor.

Většina těchto zařízení obsahuje motivační a tréninkové programy uzpůsobené podle nastavených cílů a aktuálního stavu jejich plnění. Do programů si navíc můžeš průběžně přidávat informace o jídelníčku a pitném režimu.

Za dosažení cíle tě chytrý trenér pochválí a motivuje tě pracovat na sobě dál, pokud se naopak budeš flákat, trenér tě pokárá, což tě pravděpodobně donutí k nápravě.

+ Žádné komentáře

Přidat vlastní komentář