Recept na novoroční detox


Vánoce jsou ty tam a jako vzpomínka ti zbylo jen nafouklé břicho? Tak s tím je potřeba rychle něco udělat. Ale ne aby tě napadlo v záchvatu novoročních předsevzetí radikálně omezovat množství jídla. Radši na to jdi chytře a uvidíš, že za chvíli budeš zpátky ve formě.

Cukr pryč, zelenina na stůl

Během Vánoc se člověk prostě neudrží a uzobává jeden kousek cukroví za druhým. To je v pořádku, teď ale nastal čas z lednice vytáhnout zase něco zdravějšího.

Mysli na to, že důležitou součástí tvého jídelníčku by i během detoxu měly být bílkoviny, které zajistí, že nepřijdeš o svou těžce vydřenou svalovou hmotu. Bez obav si proto dopřávej libové maso, ryby a netučné sýry.

Nepostradatelným společníkem by se pro tebe měly stát také mléčné výrobky bohaté na probiotické bakterie, které se královsky postarají o zdraví tvých střev. Vybírej si proto kvalitní kefíry, bílé jogurty a další zakysané mléčné výrobky.

Do svého jídelníčku kromě toho zařaď také ovocná (spíš ráno) a zeleninová (klidně i večer) smoothie. Ta tě nejen skvěle zasytí, ale jsou navíc nevyčerpatelnou zásobárnou vitaminů.

Pokud ti nedá spát chuť na sladké, zkus ji přechytračit pomocí oříšků nebo sušeného ovoce.

Pořádně prolej organismus

Nezapomínej ani na pravidelný pitný režim. Čistá voda je základ, aspoň občas ji ale vyměň za vodu z mladého kokosu, která má na tvoje tělo přímo zázračné účinky. Díky obsahu konjugované kyseliny linolenové mladý kokos podporuje růst svalů, má detoxikační účinky a podporuje imunitu. Kokosová voda ti navíc poslouží i místo ionťáku.

Mimochodem, na mladý kokos nedá dopustit ani bývalý kulturista a propagátor raw stravování Dirk Riske.

Šup na čerstvý vzduch

Po svátcích je navíc potřeba ztuhlé tělo zase pořádně rozhýbat. Pokud venku zrovna nepadají trakaře, určitě vyraz na čerstvý vzduch. Jogging nebo běh tě spolehlivě dostanou do tempa.

Říká ti něco pojem fartlek? Jestli ne, tak máš ideální příležitost zařadit tuhle běžeckou techniku do svého programu.

Není to nic složitějšího než střídání pomalejšího a rychlejšího běžeckého tempa. Jednoduše vyběhni ideálně do kopcovitého terénu a podle nálady a pocitů prokládej souvislý běh úseky se zvýšenou rychlostí. Jak dlouhé budou a jak často je zařadíš, je přitom jen na tobě. Uvidíš, že tě fartlek bude bavit a rychlé zlepšení kondice na sebe nenechá dlouho čekat.

# Jez zdravě, trénuj a vydrž! Sexy tělo a božská kondice jsou na dosah.

+ Žádné komentáře

Přidat vlastní komentář