Potřebuješ doplnit vitamíny a minerály? Zkus pohankovou kaši


Každý den na sobě tvrdě dřeš a máš pocit, že tvé tělo nefunguje na sto procent? Možná potřebuješ doplnit dostatek vitamínů a minerálů, bez kterých se tělo jednoduše neobejde. Na Trénuj.cz ti prozradíme jednoduchý recept, díky kterému do sebe dostaneš pořádnou porci vitamínů a minerálů bez spolykání jediného prášku.

Vitamíny a minerály v jednom

Říká se, že snídaně je základ dne. A kdy jindy než ráno dodat tělu přesně to, co pro zvládnutí náročného dne potřebuje? Posnídej pohankovou kaši od Nominalu a dodej svému znavenému tělu dostatek vitamínu C, B a E, lecitinu, rutinu, železa, hořčíku a manganu. Tak silnou kombinaci jen tak nenajdeš.

S čím ti vitamíny a minerály obsažené v pohance pomůžou?

  • Rutin v kombinaci s vitamínem E pomůže tvým cévám zachovat pružnost a odolnost.
  • Cholin se jako jeden z vitamínů B postará o to, aby tvé tělo naplno využívalo tukycholesterol. Zároveň vytváří ochranný štít pro tvá játra.
  • Vitamín C je základ. Podporuje pevné cévy, vstřebávání železa a podílí se na syntéze kolagenu. A bez kolagenu nedají tvoje klouby ani ránu.
  • Lecitin udrží odolnost tvého imunitního systému a skvěle aktivuje anabolické procesy, čímž výrazně zkracuje dobu regenerace po náročném tréninku.
  • Železo se postará o to, aby tvoje svaly měly vždycky dostatek kyslíku.
  • Hořčík zabrání únavě a nepříjemným křečím, které tě po celodenní námaze zakončené tvrdým tréninkem můžou přepadnout.
  • Mangan podpoří správné fungování tvého metabolismu a přeměnu cukru na energie.

Nezapadá lepek do tvého sportovního jídelníčku? Pohanková kaše žádný lepek neobsahuje, můžou si ji tak dopřát i celiaci.

Pohanková kaše s jablky a banánem

Ať už si uděláš kaši na snídani nebo na svačinu před odpoledním tréninkem, doporučujeme ti kombinaci s čerstvým nebo sušeným jablkem a banánem. Přidej rozinky nebo datle, které jsou považovány za energetickou, minerálovou a vitamínovou bombu pro tvé tělo. Bílkoviny doplníš vlašskými ořechy nebo mandlemi. Na oslazení přidej med dle chuti a posyp špetkou skořice nebo fenyklu pro správné zažívání.

 

+ Žádné komentáře

Přidat vlastní komentář