Jak vybrat perfektní sportovní podprsenku pro běh?


V aerobiku, ale hlavně při běhu je základem pohodlného tréninku perfektně padnoucí sportovní podprsenka. Jak ji vybrat? Přečtěte si naše 4 tipy, jaká by měla být.

Omezí houpání díky kompresi

Během Londýnského maratonu odhalila místní anketa, že ze 1400 běžkyň jich 32 % potvrdilo, že při běhu pociťují bolest prsou a 17 % z nich kvůli bolesti pozměnilo svůj tréninkový plán. Další průzkum zjistil, že dokonce 72 % žen zažívá při běhu diskomfort, co se týče poprsí. Tady vidíme, že pevná opora je pro většinu sportovkyň opravdu zásadní.

Jako ideální pomocník se jeví kompresní sportovní podprsenky – ty omezí nepříjemné houpání na minimum. Sportovní podprsenky Under Armour mají navíc vnitřní žebrování, které dodá další oporu a omezí posun a tření.

  

Má oddělené košíčky

V Under Armour zjistili, že ještě lepší oporu nabízejí sportovní podprsenky se separátními košíčky, prsa tak drží opravdu na místě, i co se týče pohybů do stran. Výhodou jsou i vyjímatelné košíčky, takže můžeš podle intenzity tréninku střídat varianty – máš tak vlastně 2 typy podprsenky v jednom.

Má na zádech široká, překřížená ramínka a spodní podporu

Pro maximální podporu by sportovní podprsenka měla mít nastavitelná ramínka – v Under Armour se testováním přesvědčili, že nejlépe svou roli plní široká a na zádech zkřížená. Další funkci má spodní podpora ve formě širšího elastického pásu pod poprsím.

Využívá chytré technologie

Sportovní podprsenky Under Armour nenabízí jen mechanické, ale i funkční výhody – superhladká 2vrstvá HeatGear tkanina je příjemná na tělo, 4-Way Stretch výroba umožňuje větší mobilitu a udržuje tvar, Signature Moisture Transport System aktivně odvádí potu od těla. Anti Odor technologie zase zabraňuje vzniku mikrobů způsobujících zápach. Vyzkoušej si jednu z UA podprsenek a ucítíš to pohodlí.

Ať si vybereš jakoukoliv podprsenku Under Armour, žádná tě neklame! A dokonce si zlepšíš čas, protože napneš svaly k většímu výkonu a ne k tomu, aby udržely všechno na svém místě 😊

+ Žádné komentáře

Přidat vlastní komentář