Jak správně vybrat boty pro venkovní běh?


V tělocvičně to můžeš chvíli šolýchat ve starých křuskách, ale jakmile vyběhneš do terénu, nekvalitní boty ti to pěkně spočítají – bolavé klouby, otlačené prsty a odřené paty – to je jen začátek. Vyber si proto takové sportovní běžecké boty, které tě nezraní, nezradí a navíc ještě pomůžou k lepším výkonům.

3 zásady výběru běžeckých bot

  • Pokud se rozhoduješ mezi 2 velikostmi bot, vždy vyber tu větší. Běžecké boty mohou být klidně i o číslo větší. V malých botách ti po čase slezou nehty.
  • Kupuj běžecké boty jen ve specializovaných sportovních obchodech a od známých značek.
  • Nejdůležitější je tvoje pohodlí, proto sleduj u bot všemožné vychytávky, jako je tlumení nárazů, odvod potu a flexibilita boty.

Pánské boty Under Armour

Značka Under Armour pro chlapy připravila několik nadupaných řad běžeckých bot, které vyvinula ve spolupráci s profesionálními sportovci:

  • Řada Charged se chlubí technologií UA ClutchFit 2.0. Dodá tvému běhu dynamiku, boty jsou lehké a prodyšné. Lisovaná výstelka 4D Foam se vytvaruje podle tvé nohy a brání klouzání nohy v botě. Vrstva Charged pěny, která dala řadě jméno, zajistí lepší odpružení a citlivý kontakt s zemí. Podrážka s Micro G technologií zvyšuje stabilitu a lépe přenáší energii. Strategicky umístěná pevná guma na podrážce se stará o lepší trakci a tlumení nárazů.

  • Řada Speedform ti přináší bezkonkurenční pohodlí při každém šlápnutí. Hladké a ultrazvukem přivařené sešívání s Bemis páskou a lehký a skvěle prodyšný svršek s laserovou perforací se postará, aby tvoje nohy byly jako v bavlnce. Dvojitá mezipodešev kombinuje Charged Cushioning® s Micro G® pěnou, která skvěle tlumí nárazy a podpoří výbušnost tvého pohybu. Přidané odpružení paty a drážky pro lepší vedení nohy v přední části ti dovolí překonat své limity.

  • Řada Micro G se chlubí prodyšnými síťovanými panely s pěnou pro podporu větrání. Po celé délce boty je výstelka EVA, která se vytvaruje podle tvé nohy. Mezipodrážka z Micro G technologie zvyšuje stabilitu a lépe přenáší energii. Prostě pohodlíčko!

Dámské boty Under Armour

Mezi botami pro ženy kraluje řada Drift. Nápadně přizvednutá špička ti dovolí prvotřídní odpich a podrážka UA ClutchFit ti ani na vteřinu nedovolí ztratit kontakt s povrchem. Boty z řady Drift Jsou ultra prodyšné a skoro nic neváží – prostě tvoje druhá kůže.

Nazuj kvalitní UÁčka a běž za svým dalším rekordem!

+ Žádné komentáře

Přidat vlastní komentář