Doplňky stravy a zdravá snídaně pro fitness a Spartan Race podle Nikol Filipové


S Nikol jste si mohli přečíst rozhovor o tréninku Spartan Race. Navíc přidáváme mini speciál o tom, jaké doplňky stravy jsou pro fitness a drsný Spartan trénink důležité.

Užíváš nějaké doplňky stravy?

Pravidelně užívám B komplex, Omega 3, Magnesium, Vápník, BCAA a občas protein.

Máš nějaký tajný tip, jak se udržet v kondici, co se týče stravy?

Myslím, že kondici komplexně ovlivňuje právě strava. Ale nemyslím tím odpírat si nezdravé potraviny a jíst jako z učebnic nutričních terapeutů. Kondici přímo ovlivňuje psychika a psychický stav u spousty osob velmi úzce ovlivňuje jídlo. Takže pokud mám chuť na něco sladkého, s chutí si ho dám, upokojím tak své chuťové buňky, tím se dostanu do větší psychické pohody a lépe se mi pak funguje všeobecně.

Jak vypadá tvoje snídaně? Co si nejraději dáváš?

Moc ráda snídám pečivo, ať už slané, nebo sladké a nesmí k němu chybět ranní káva.

Hřešíš občas v jídle?

Občas? 🙂 Já jsem obrovský hříšník a jedlík! Miluji jídlo a můžu říct, že si vůbec nic neodpírám.

Jak vypadá jídelníček trenérky Spartan race? Co musí především obsahovat, co nesmí obsahovat?

Velmi barevně 🙂 Rozhodně nejsem typická trenérka s, co se týče jídla, dokonalou životosprávou. Asi nejsem ten, kdo může říkat co „musí a nesmí obsahovat“. V mém případě musí obsahovat vše, co mám ráda a co mi chutná…

Jak se liší tvůj jídelníček mimo přípravu na závod a před přípravou na závod?  

Víceméně nijak. Jediné, na co si dávám pozor je to, abych den před závodem nejedla maso. Snažím se jíst co nejméně bílkovin, které organismus stravuje déle. Před závodem se snažím jíst zejména potraviny bohaté na sacharidy. Před závodem také zvyšuji dávku magnesia a těsně před startem užívám dávku BCAA.

TIP Trénuj.cz

Na Trénuj.cz najdeš doplňky stravy osvědčených značek MyProtein, Sis, Nuts´n more a regenerační kosmetiku na přírodní bázi BINA, která tě dostane rychle zpátky do hry. Nezapomínej ale hlavně na vydatnou a zdravou snídani. Na Trénuj.cz pro tebe máme vyvážené snídaňové směsi s müsli, ovesnými vločkami, jáhlami a vším, co je důležité pro svěží start do nového dne. Milovníci oříšků a arašídového másla rozhodně musí zabrousit do nabídky Nuts´n´more. Dopřej si jen to nejlepší a trénink půjde hladce!

+ Žádné komentáře

Přidat vlastní komentář