Cvičební pomůcky pro přípravu na Spartan Race podle Nikol Filipové


S Nikol jste si mohli přečíst rozhovor o Spartan Race a fitness. Navíc přidáváme mini speciál o tom, jaké cvičební pomůcky při přípravě na Spartan nasadit.

Jakými cvičebními pomůckami se udržuješ ve formě? Co najdeme ve tvojí výbavě?

O konkrétních pomůckách se asi moc mluvit nedá. Část své přípravy trávím s kyslíkovou maskou a část se zátěžovou vestou, případně batohem s váhovým limitem.

Jaké cvičební pomůcky bys doporučila nadšencům do Spartan Race? Objevila jsi nějakou vychytávku?

Nejdůležitější „pomůckou“ je příroda 🙂 Závody Spartan Race jsou závody terénní a nelze na ně trénovat lépe než právě v terénu. Ale ano, jednu „vychytávku“ jsem objevila. Je jí H.E.A.T. Program. Pro ty, kteří nemají ve svém okolí příliš kopcovitý terén je to super náhrada pro trénink kopců.

Co je H.E.A.T. program?

H.E.A.T.  je to zkratka 4 anglických slov High Energy Aerobic Training aneb cvičení s vysokým výdejem energie. Program vychází z přirozeného lidského pohybu – chůze –  a v podstatě jde o outdoorovou aktivitu přenesenou do tělocvičny, takže nemusíme přeskakovat kameny a vyhýbat se loužím. Můžeme se soustředit pouze sami na sebe a na svůj dech.

Jak se liší běžný trénink od tréninku vyloženě na Spartan Race?

Trénink na Spartan Race není založený na vyloženě svalovém růstu. Velké objemy bývají spíše překážkou a závodníka zpomalují. Pro Spartan Race je důležité věnovat se tréninku stability, mobility a rovnováhy. Dále pak tréninku „ručkování“ – trávíme spoustu času na hrazdách a při šplhání. Obecně lze říct, že nejdůležitější je trénink s vlastní vahou těla. Spartan by se měl dokázat „unést“ na různých překážkách.

TIP Trénuj.cz

Na tréninku s vlastní vahou byl založen např. program TRX. Znamená „Training Resistance Exercise“ a jde o závěsný systém využívající právě vlastní váhu člověka jako hlavní zátěž. Pomáhá budovat svalovou hmotu a aktivizuje svaly zodpovědné za rovnováhu.

Zapoj vlastní váhu a zvládneš i Spartan Race!

+ Žádné komentáře

Přidat vlastní komentář